W dniach 23-26.06.2022 r., odbyła się najważniejsza impreza w roku Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych w Baranowie. ULKS „LOTKA” gm. Olsztyn  pojechała w składzie: Mateusz Michalik, Klara Siadlak, Oliwia Jagoda, Kamila Śledź, Maja Pruszyńska. Z turnieju eliminacyjnego w grze pojedynczej dziewczyn do turnieju głównego przeszła Klara Siadlak, jednak w związku z kontuzją nogi musiała oddać mecze. Sytuacja była na tyle ciężka, iż w debla z Oliwią Jagodą dziewczyny miały duże szanse na walkę o medale. Klarę zastąpiła młoda klubowa zawodniczka Maja Pruszyńska. Para Oliwia Jagoda / Maja Pruszyńska odpadły w drugiej rundzie turnieju głównego ostatecznie zajmując miejsce 9-16. Największy sukces odniósł Mateusz Michalik, który do swojego sukcesu w tym sezonie tj zdobycie 2 złotych medali na Drużynowych Mistrzostwach Polski drużyn mieszanych w kategorii U13 i U15 w Białymstoku wywalczył na Indywidualnych Mistrzostwach Polski 2 medale – brązowy medal w grze pojedynczej chłopców i srebrny medal w grze mieszanej z partnerką Agnieszką Kopką z Pabianic. Są to bardzo ważne medale dla Mateusza, które na koniec sezonu i przed wejściem do kategorii wyższej U15 pokazały jaki potencjał jest w nim. Gratulacje dla Mateusza i dla jego rodziców. Brawa również dla organizatorów.

Medaliści Indywidalnych Mistrzostw Polski Młodzików Młodszych z ULKS „LOTKA” gm. Olsztyn:

2 miejsce – srebrny medal – Mateusz Michalik – gra mieszana

3 miejsce – brązowy medal – Mateusz Michalik – gra pojedyncza chłopców

3 miejsce – brązowy medal – Oskar Gwoździowski – gra mieszana

Dodatkowo w dniu 25.06.2022 r., Oliwia Kanik zdobyła trzy pierwsze miejsca na YOUTH WERSAL CUP Międzynarodowym Turnieju Młodzików w Kępnie, zdobywając pierwsze miejsce grze pojedynczej dziewczyn, w grze podwójnej dziewczyn z koleżanką Zuzą Wróbel z Kędzierzyna – Koźle oraz w grze mieszanej. Gratulacje

Przed nami parę dni wytchnienia i od 15 lipca zabieramy się do przygotowań na sezon 2022/2023. Przed nami trzy obozy i praca w Klubie z trenerami, trenerem od przygotowań siłowych i motorycznych i psychologa.

biofarm.pl
#badminton
#czestochowa
#gminaolsztyn
#jurajskiolsztyn
 

Partnerzy wydarzenia

Dołączone zdjęcia