ULKS „LOTKA” Gmina Olsztyn Olsztyn Jurajski już w nowym roku 2023 również będzie miała przyjemność być organizatorem Imprez Sportowych dla Amatorów w badmintona. Już niedługo się spotkamy w Olsztynie 😊 ale nim to uczynimy należy wspomnieć o sukcesach Amatorów w Szczercowie.

W sobotę 22 października przez prawie 10 godzin miłośnicy badmintona z różnych stron Polski rywalizowali w X Otwartym Turnieju Badmintona o Puchar Wójta Gminy Szczerców Krzysztofa Kamieniaka. Zaraz po uroczystym rozpoczęciu turnieju przez wójta do rywalizacji przystąpili zawodnicy i zawodniczki w grze pojedynczej. W kategorii singla kobiet I miejsce zajęła zawodniczka z Tomaszowa Duczkowska Lidia, która w finale pokonała Szajowską Agatę z Wrocławia 2-0. Najniższy stopień podium wywalczyła Pruszyńska Ewelina (ULKS „LOTKA” Gmina Olsztyn) wygrywając z Fidelak Weroniką 2-1. W silnie obsadzonym singlu mężczyzn świetnie spisali się nasi zawodnicy. Rózik Marek, Ciechalski Arek i Osiński Maciek awansowali do ćwierćfinałów, a Rózik i Ciechalski wygrali zarówno ćwierćfinał jak i swoje półfinały i zameldowali się w meczu o I miejsce. Finał wygrał 2-1 Ciechalski Arek i po raz pierwszy stanął na najwyższym podium naszego turnieju. III miejsce zajął Jędrzejewski Marcin (Poraj) pokonując 2-1 Mielczarka Marcina z Sieradza. W grze podwójnej pań zwyciężyły częstochowianki Sączek Anita/Warwas Justyna, II miejsce zajęły Duczkowska Lidia/Gradoska Iwona, a III Czajkowska Edyta/Jackowska Joanna (ULKS „LOTKA” Gmina Olsztyn). Na zakończenie turnieju został rozegrany mikst, który zwyciężyło małżeństwo  Sączek Anita/Sączek Łukasz. II miejsce zajęła para Siadlak Patrycja/Jackowski Tomasz (ULKS „LOTKA” Gmina Olsztyn), a III Fidelak Weronika/Ciechalski Arkadiusz.