W dniach 1 – 4.10.2020 r., odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski w kategorii Młodzika Młodszego U 13 w Głubczycach. Nasz Klub, Gminę i firmę BIOFARM reprezentowali: Oliwia Kanik, Karolina Wieczorek, Natalia Staniec, Oliwia Jagoda, Marcel Dzięgielewski, Mateusz Michalik, Jan Kraszczyński, Oskar Gwoździowski, Grzegorz Sepioło.

W Mistrzostwach wzięło udział około 300 zawodników. Rywalizacja w kwalifikacjach do Turnieju Głównego była na bardzo wysokim poziomie. Gra Naszych zawodników sprawiła trenerom wiele emocji :) i choć czasami brakowało tak niewiele by awansować dalej to i tak widać duży postęp w grze. Z kwalifikacji do Turnieju Głównego po rywalizacji awansowała gra mieszana – Natalia Staniec / Jan Kraszczyński. Natomiast z listy Polskiego Związku Badmintona kat. U 13 awans otrzymała gra podwójna dziewczyn Oliwia Kanik / Karolina Wieczorek.

Na wielkie brawa zasługuje gra podwójna chłopców Mateusz Michalik / Oskar Gwoździowski ,  gra podwójna dziewczyn Oliwia Kanik / Karolina Wieczorek, gdyż co prawda przegrali swoje pojedynki jednak w wielkim stylu i minimalnie. Duże emocje dał nam mecz Oliwi Kanik w grze pojedynczej dziewczyn o awans do Turnieju Głównego przegrała 2:1 (21:18 , 22:24 , 19:21) ze starszą o rok zawodniczką z Jeleniej Góry.

Udział w Mistrzostwach Polski był sprawdzianem dla nas przed dalszymi zmaganiami w sezonie, w którym poprzez pandemię ma dość inny system przygotowawczy do imprez  sportowych. Jednak uważamy, iż nasi zawodnicy spisali się znakomicie i walczyli dzielnie.

Po zmaganiach na kortach mieliśmy przyjemność świętować urodziny Naszej zawodniczki Karoliny Wieczorek – sto lat i dużo sukcesów w życiu :)


Pragniemy podziękować firmie BIOFARM za pomoc w organizacji i udziału Naszych zawodników w tak prestiżowej imprezie sportowej. Dziękujemy :)

Wszystkim zawodnikom gratulujemy za wspaniałą walkę :) i bardzo fajną atmosferę :) w przyszłym roku postaramy się o jeszcze lepsze lokaty :)

Lokaty zawodników w Turniej Głównym:

Gra podwójna dziewczyn

17 – 32 miejsce Oliwia Kanik / Karolina Wieczorek

Gra mieszana:

17 – 32 miejsce Natalia Staniec / Jan Kraszczyński

Powiązana galeria