Nasza zawodniczka Agnieszka Krawczyk wywalczyła udział w XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach halowych Świętokrzyskie 2019 – FINAŁY w dyscyplinie badminton. Rywalizacja odbędzie się w dniach 10-12.05.2019 r., w Suchedniowie. Olimpiada jest imprezą bardzo prestiżową, a udział w niej jest wielkim sukcesem Agnieszki i Klubu.

W finałach XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych Świętokrzyskie 2019 łącznie uczestniczyć będzie ponad 4500 osób z całego kraju, w tym: ok. 3350 zawodników, 790 trenerów i opiekunów, 360 sędziów oraz 40 przedstawicieli polskich związków sportowych. Zawody odbywać się będą w 12 ośrodkach, z czego 10 mieści się na terenie województwa świętokrzyskiego. Chodzi o miasta: Kielce, Chęciny, Morawica, Skarżysko-Kamienna, Suchedniów, Sielpia Wielka, Starachowice, Pińczów, Kostomłoty oraz Ostrowiec Świętokrzyski.

Katarzyna Skowrońska oraz Małgorzata Glinka (dwukrotnie mistrzynie Europy w siatkówce), Michał Kubiak (dwukrotny siatkarski mistrz świata) i Damian Janikowski (brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Londynie w zapasach) – to tylko część gwiazd polskiego sportu, które swoją karierę zaczynały od udziału w Ogólnopolskich Olimpiadach Młodzieży, gdzie oczywiście stawały na podium w swoich dyscyplinach!

Jesteśmy bardzo szczęśliwi z awansu i udziału Agnieszki w tak prestiżowej krajowej imprezie.

SKŁAD KOMITETU HONOROWEGO XXV OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY  MŁODZIEŻY W SPORTACH HALOWYCH

ŚWIĘTOKRZYSKIE 2019

Witold Bańka – Minister Sportu i Turystyki

Anna Krupka – Sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki

Andrzej Kraśnicki – Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Andrzej Pruś – Przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego

Andrzej Bętkowski – Marszałek Województwa Świętokrzyskiego

Agata Wojtyszek – Wojewoda Świętokrzyski

Kazimierz Mądzik – Świętokrzyski Kurator Oświaty

Eliza Dzwonkiewicz  – Prezes Fundacji Lotto

Dołączone zdjęcia