Badminton najszybszy !!!!
Badminton od dawna uchodził wśród znawców tematu za najszybszy sport rakietowy. Aby to udowodnić – zaczęto wykonywać pomiary z użyciem szybkich kamer w warunkach meczu lub specjalnie organizowanym teście. Oto krótka historia tych osiągnięć.

Rok 1996 w Warwicks (Coventry) – sławnny specjalista gier podwójnych Anglika Simona Archera (późniejszy brązowy medalista w grze mieszanej na IO w Sydney) osiąga wynik rekordowy, który został odnotowany w Księdze Guinessa. Lotka zasmeczowana przez Anglika przy użyciu rakietki Carlton Aeorogear 900 osiągnęła prędkość początkową 260 km/godz.
Rok 2000, Australia. Podczas przedolimpijskiego turnieju w odbył się konkurs na najszybszy smecz. Simon Archer ponownie pokonał swoich konkurentów z Anglii, Australii, Chin oraz Malezji. Podczas smeczu zwycięzcy zarejestrowano prędkość 280 km/godz., jednak rekord nie został oficjalnie uznany z powodu problemów technicznych urządzeń pomiarowych.
Rok 2005 Pekin. Na odbywających się rozgrywkach Sudirman Cup dzięki urządzeniom firmy Aleksa Loccisano z Melbourne mierzono prędkość lotki w trakcie meczów na korcie. Wyniki ukazywane były na bieżąco na tablicy wyników i w obrazie telewizyjnym. Najszybciej zasmeczował chiński deblista (w tym czasie nr 4 na świecie) FU Haifeng. Lotka osiągnęła 332 km/godz.
Najlepszy wynik z singlistów osiągnął sklasyfikowany na 2 miejscu na świecie (ranking IBF) Duńczyk Kenneth JONASSEN: 298 km/godz.. Spośród zawodniczek najlepszy wynik uzyskała chińska deblistka HUANG Sui (wówczas nr 3 w rankingu światowym): 246 km/godz.
Rok 2006 Swiss Open. Podczas turnieju Swiss Open w 2006 r., odnotowano największą prędkość lotki w grze – lotka uderzona podczas smeczu przez Jima Laugesena osiągnęła prędkość 364 km/h. Na innym turnieju lotka smeczowana przez kobietę osiągnęła 296 km/godz.
Rok 2009 (październik), Malezja. Lotka smeczowana przez Malezyjczyka Tan Boon Heongapo po raz pierwszy przekroczyła prędkość 400 km/h, dokładnie 414 km/h (w warunkach testowych – użyto pomiaru laserowego). Do tego sukcesu przyczyniła się nowa wersja rakietki ArcSaber firmy Yonex – rakietka ArcSaber Z Slash.
Rok 2009 (listopad), Japonia. Podczas zawodów Japan Open lotka zasmeczowana przez Tan Boon Heonga osiągnęła prędkość 421 km/h. I tym razem użyto rakietki firmy Yonex – ArcSaber Z-Slash.
Piękny komentarz do tego osiągnięcia dał sam zawodnik (Tan Boon Heong)

„to naprawdę motywujące dowiedzieć się, że ustanowiłem tak wyjątkowy rekord. Wiele pracowałem nad poprawą swoich smeczów i teraz okazało się, że to popłaca. Jednak to niewystarczające, aby być dobrym badmintonistą”.


Rok 2013 (lipiec)
– przy użyciu rakietki Yonex NanoRay Z-Speed malezyjczyk Tan Boon Heong smeczując nadaje lotce prędkość 493 km/h.
Zapisane zostało to w księdze Guinnessa.